این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
 
بیانیه اولین جشنواره ملی آب                اولین جشنواره ملی آب با معرفی برگزیدگان به کار خود خاتمه داد
  اخبار همایش
 بیانیه اولین جشنواره ملی آب
سرعت شتابان مصرف منابع پایه و ایجاد تبعات محیط زیستی و بویژه بهره برداری ناپایدار از منابع آب یکی از چالشهای اساسی کشور میباشد که عدم توجه به آن، تبعات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت. دغدغه مندی و ایجاد منش دوستدار محیط زیست بعنوان قاعده جاری و منطق رفتاری حاکم بر جامعه و از سوی دیگر جایگزینی پیشنهادات سازنده جهت تغییر ریل گذاری توسعه ای کشور از توسعه آب بر به توسعه آب اندوز یکی از ضرورتهای اصلی است که در برنامه صیانت از منابع آب و محیط زیست معاونت آموزش و مشارکتهای مردمی سازمان حفاظت از محیط زیست در قالب طرح سفیران سبز فن آور(سفا) و برنامه اجرایی جشنواره ملی آب به آن پرداخته شده است. بدین منظور پیشنهادات زیر جهت تداوم فعالیتها ارائه میگردد:
1398/04/09 ادامه مطلب


 اولین جشنواره ملی آب با معرفی برگزیدگان به کار خود خاتمه داد
مراسم اختتامیه اولین جشنواره ملی آب با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، جمعی از معاونان و مدیران سازمان محیط‌زیست و وزارت نیرو، پژوهشگران و علاقمندان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دانشکده محیط زیست، در این جشنواره که به همت معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط‌زیست و دانشکده محیط‌زیست در محل سالن همایش‌های وزارت نیرو برگزار شد، به نفرات برگزیده لوح تقدیر و جوایزی اهدا گردید.
1398/04/05 ادامه مطلب


برنامه روز جشنواره
جهت مشاهده برنامه روز جشنواره به ادامه مطلب بروید.
1398/04/01 ادامه مطلب


اطلاعیه مهم ثبت نام و اخذ گواهی شرکت در جشنواره
به اطلاع کلیه علاقه مندان به شرکت در جشنواره ملی آب می رساند حداکثر تا پایان خرداد ماه 1398 از طریق سایت جشنواره نسبت به ثبت نام رایگان در جشنواره اقدام فرمایید. شایان ذکر است اخذ گواهی شرکت در اولین جشنواره ملی آب منوط به ثبت نام و حضور در روز جشنواره می باشد.
1398/03/22 ادامه مطلب


بخش ویژه مسابقه دانش آموزی جشنواره ملی آب
دانش آموزان عزیزی که در خصوص فن آوری های محیط زیستی ایده هایی دارند، می توانند ایده های خود را حداکثر تا تاریخ 28 خرداد ماه به صورت انفرادی و یا به صورت گروهی و در قالب یک صفحه از طریق سایت جشنواره ارسال کنند. برای دریافت فرمت مسابقه به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
1398/03/22 ادامه مطلب


بخش ویژه مسابقه دانشجویی آموزش غیر مستقیم صیانت از منابع آب و محیط زیست
اگر شما بعنوان یک متخصص آب و محیط زیست، تصمیم داشته باشید به کودکان و دانش آموزان و حتی دانشجویان بطور غیر مستقیم آموزش صیانت از منابع آب و محیط زیست بدهید چه مثال کاربردی را مطرح می کنید که پشتوانه علمی و اثربخشی داشته باشد؟ برای دریافت فرمت مسابقه به ادامه مطلب مراجعه کنید.
1398/03/22 ادامه مطلب


تمدید مهلت ارسال آثار تا روز جمعه مورخ ۱۷ خرداد ۹۸
نظر به تعطیلات پیش رو و درخواست علاقه مندان به شرکت در جشنواره و ارسال آثار، به اطلاع می رساند مهلت ارسال آثار تا پایان روز جمعه مورخ ۱۷ خرداد ماه ۹۸ تمدید گردید.
1398/03/14 ادامه مطلب


ورود دانش آموزان و دانشجویان به برنامه «صیانت از منابع آب و محیط زیست»
معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از اقدام مشترک این سازمان و دانشکده محیط زیست به منظور تهیه و اجرای برنامه صیانت از منابع آب و محیط زیست خبر داد و گفت: مرحله ابتدایی این برنامه در قالب آموزش مسائل محیط زیستی به دانش‌آموزان توسط دانشجویان محیط زیست در حال اجراست و مرحله میانی این برنامه نیز تیرماه امسال مشخص می‌شود.
1398/03/06 ادامه مطلب


تغییر رویکرد از توسعه کم آب بر به توسعه آب اندوز
دبیر جشنواره ملی آب گفت: این رویداد تخصصی با هدف تغییر ریل‌گذاری توسعه کشور از آب‌بر به آب‌اندوز پنجم تیر ماه برگزار خواهد شد.
1398/02/26 ادامه مطلب


برگزاری جلسه شورای سیاستگذاری اولین جشنواره ملی آب
جلسه شورای سیاستگذاری اولین جشنواره ملی آب با حضور دکتر اسکندر امیدی نیا، معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست و ریاست دانشکده محیط زیست، دکتر رضا مکنون، ریاست جشنواره، دکتر محمدرضا فرزانه دبیر جشنواره ، دکتر علوی مدیر گروه توسعه مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و خانم ژیلا مهدی آقایی مدیر کل دفتر مشارکت های مردمی و مسئولیت های اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست در تاریخ 25 اردیبهشت ماه 1398 برگزار گردید.
1398/02/25 ادامه مطلب


نکات مهم جهت ارسال آثار
جهت ارسال آثار به اولین جشنواره ملی آب موارد زیر از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد:
1398/01/27 ادامه مطلب


تمدید مهلت دریافت آثار
پیرو پیگیری های صورت پذیرفته از استان های مختلف و با توجه به تأکید شورای سیاستگذاری جشنواره در ابراز همدردی با استان های سیل زده و ایجاد فرصت برابر برای همه استان ها، مهلت ارسال آثار به اولین جشنواره ملی آب تا تاریخ 15 خرداد (روز جهانی محیط زیست) تمدید شد.
1398/01/26 ادامه مطلب


تبریک سال نو
یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد راتبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت را از درگاه خداوند متعال و سبحان برای شما مسئلت می نماییم .
1398/01/01 ادامه مطلب


آغاز به کار اولین جشنواره ملی آب
اولین جشنواره ملی آب با تمرکز بر نقش فناوری های نوین در صیانت از منابع آب و محیط زیست بوسیله دانشکده محیط زیست کرج برگزار خواهد شد
1397/12/22 ادامه مطلب


 اولین جشنواره ملی آب و اولین کارگاه اموزش برنامه نویسی به دانش آموزان با رویکرد صیانت از منابع آب و حفاظت از محیط زیست با همکاری دانشکده محیط زیست کرج و آکادمی فرنیا
برگزاری اولین کارگاه آموزشی برنامه نویسی اسکرچ توسط موسسه برنامه نویسان جوان فرنیا قشم همزمان در دانشکده محیط زیست کرج و آکادمی فرنیا در جزیره قشم در هفته افتتاحیه جشنواره ملی آب برای ۵۵۰ دانش آموز، معلم ، دانشجو و مسئولین کانون های پرورش فکری کودک و نوجوان با رویکرد صیانت از منابع اب و حفاظت از محیط زیست از تاریخ ۱۳ تا ۲۲ اسفند .
1397/12/21 ادامه مطلب


برگزاری کارگاه آموزشی برنامه نویسی به زبان کودکان (Scratch) با هدف صیانت از منابع آب و محیط زیست
کارگاه آموزشی برنامه نویسی به زبان کودکان (Scratch) در تاریخ شانزدهم اسفند ماه 1397 با حضور دانش آموزان، دانشجویان و مربیان کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دانشکده محیط زیست برگزار گردید.
1397/12/16 ادامه مطلب


برگزاری کارگاه آموزشی برنامه نویسی به زبان کودکان (Scratch) با هدف صیانت از منابع آب و محیط زیست
کارگاه آموزشی برنامه نویسی به زبان کودکان (Scratch) در تاریخ سیزدهم اسفند ماه 1397 در دو گروه صبح و عصر با حضور دانش آموزان، دانشجویان و مربیان کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دانشکده محیط زیست برگزار گردید.
1397/12/13 ادامه مطلب


خشک‌تر شدن مناطق خشک و سیلابی شدن مناطق پرباران یکی از معضلات جدی است که در کنار تهدیدات ناشی از سایر بلایای طبیعی تبعات بسیاری را برای کشور به همراه خواهد داشت

نگاهی به گذشته نشان می‌دهد که باوجود رخداد سیلاب‌هایی همچون سیلاب ماه‌های اخیر، اما در مجموع بخش عمده میهن عزیزمان را مناطق خشک و نیمه‌خشک پوشش داده است. شرایطی که در گذشته، ایرانیان با رویکردی خردمندانه سازگاری با کم‌آبی را محور قرار داده و با خلق شاهکارهایی همچون قنات و آب‌انبارها، بهره‌برداری پایدار از منابع آب سطحی و زیرزمینی  را به جهانیان درس داده‌اند

اما چه اتفاقی افتاده که سابقه تاریخی خود را فراموش کرده‌ایم و در شرایط کنونی نه‌تنها نمی‌توانیم ادعا کنیم که در مسیر سازگاری با کم‌آبی هستیم بلکه رویکردی مبتنی بر توسعه آب­بر را در پیش‌گرفته‌ایم؟ رویکردی که در صدسال اخیر باعث ایجاد تبعات گسترده‌ای برای منابع استراتژیک آب زیرزمینی گردیده و از سوی دیگر با دخالت‌های انسانی همچون سدسازی‌های افراطی و انتقال آب بین حوضه‌ای، توازن سیستم‌های طبیعی را بر هم زده و باعث گردیده بلایایی همچون سیلاب اخیر، خسارات بیشتری را به همراه داشته باشد

دانشکده محیط‌زیست با بهره‌گیری از نظرات خبرگان علوم مختلف و با همکاری دفتر توسعه منطقه‌ای مرکز پژوهش‌های مجلس شورا اسلامی، مبنا تمامی این مشکلات را در ریل‌گذاری نادرست توسعه‌ای کشور می‌داند، اقدام به جایگزینی رویکردی متفاوت جهت بسترسازی در خصوص «توسعه آب اندوز» کرده است. هدف اصلی این رویکرد شناسایی شیوه‌هایی از کسب‌وکارهای سبز (دوست دار محیط‌زیست) است که می‌تواند ارزش‌افزوده اقتصادی بیشتر (نسبت به وضعیت موجود) را در شرایطی محقق سازد که کمترین نیاز به مصرف منابع پایه همچون منابع ارزشمند آب وجود داشته باشد. پس از "شناسایی، معرفی و ارائه آموزش‌های مرتبط"، ایجاد سازوکارهای انگیزشی جهت حرکت نسل جوان از دریچه برگزاری جشنواره‌های ملی آب در دستور کار قرار دارد

اولین جشنواره ملی آب، در اسفند 1397 با این رویکرد و با برگزاری چندین کارگاه آموزشی برنامه‌نویسی اسکرچ برای 600 دانش‌آموز رونمایی و شروع به‌کار کردبرنامه‌نویسی اسکرچ یکی از رویکردهای پایه‌ای و مبنایی است که عمیق شدن در آمار مرتبط با آن زنگ خطری جدی را برای آینده کشور به صدا درمی‌آورد آماری که نه‌تنها نشان می‌دهد که از کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه به‌مراتب عقب هستیم بلکه آمار کشور ما تنها 8 درصد آمار کودکان برنامه‌نویس افغانستان را به خود اختصاص می­دهد (کشور افغانستانی که در حوضه آبریز مشترک بالادست ما می‌باشد و بیشتر از این کشور ضرورت دارد که کشور ما با توجه به اینکه از نظر هیدرولوژیکی در پایین‌دست قرارگرفته‌ایم باید به دنبال توسعه آب اندوز باشیم.)


اولین جشنواره ملی آب با تمرکز بر نقش فن‌آوری‌های نوین در صیانت از منابع آب و محیط‌زیست از روز ملی آب در تاریخی 13 اسفند 1397 شروع به‌کار کرد و مهلت ارسال آثار تا روز جهانی محیط‌زیست (15 خردادماه 1398) می­باشد. برگزاری جشنواره در نیمه دوم خردادماه 1398 می‌باشد ارسال آثار از طریق وب‌سایت جشنواره به آدرس iwf-coe.ir امکان‌پذیر می‌باشد.

  ساختار جشنواره

  محورهای جشنواره
قالب های محیط زیستی در طراحی وب سایت

استارت آپ مشاغل خانگی سبز

برنامه نویسی اسکرچ

نرم افزارهای کاربردی

انیمیشن

محتوای دیجیتال

طراحی بازی

کلیپ
برای دریافت راهنمای ارسال آثار بر روی لینک زیر کلیک کنید.دبیرخانه جشنواره
آدرس دبیرخانه جشنواره: کرج- میدان استاندارد- دانشکده محیط زیست
تلفن : 02632803027 داخلی 189
تلفکس: 02632827553
ایمیل: Safa.coe@gmail.com  
روز شمار همایش

0-1
  برگزار کنندگان
  حامیان